A picture

HVĚZDY V NEHVIZDECH

Hvězdy v Nehvizdech

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Územní plán

Kde nás najdete?

Navigace

Obsah

KOMUNIKACE DOSTANOU NOVÝ POVRCH, opravíme i obrubníky a kanály

Typ: ostatní
Nehvizdy, ul. DružstevníNa jaře letošního roku se otevřela možnost požádat o dotaci na opravu místních komunikací. Obec provedla místní šetření a audit technického stavu vozovek a na základě zjištění se rozhodla, že o dotaci požádá. Z provedeného hodnocení vyplynulo, že nejvhodnějšími komunikacemi pro podání žádosti o dotaci na realizaci oprav jsou ulice U Hřbitova, Družstevní a Na Vodoteči.

V těchto ulicích je současný asfaltový povrch značně poškozen a současně i narušen různými překopy a provizorními opravami. Celkový rozpočet předpokládaných oprav dosahoval výše téměř tří milionů korun. 

S uvedenou žádostí městys Nehvizdy uspěl a začátkem července nám bylo doručeno rozhodnutí o přidělení finančních prostředků ve výši 60 procent nákladů na předpokládané opravy. Celkem bude opraveno 4 110 metrů čtverečních živičného povrchu komunikací v úhrnné částce maximálně 2 648 215 korun. V rámci této akce opraví obec na své náklady i všechny obrubníky a kanálové vpusti. 

Městys již zadal odborné firmě vypsání výběrového řízení na dodavatele stavebních prací, protože opravy komunikací musí být provedeny do konce roku 2019. O zahájení stavebních prací, během kterých dojde i k omezení v dopravě, budeme občany průběžně informovat. 

Richard Sedlický 
předseda Komise stavební a životního prostředí

 

 


Vytvořeno: 23. 7. 2019
Poslední aktualizace: 23. 7. 2019 22:45
Autor: Admin Webu