Městys Nehvizdy

Adresa:

Obec Nehvizdy
Pražská 255, 250 81 Nehvizdy

Kontakt:

+420 724 191 245

mestys@nehvizdy.cz

Po: 8.00-12.00, 13.00-17.00
Út: 8.00-12.00, 13.00-16.00
St: 8.00-12.00, 13.00-17.00
Čt: 8.00-12.00, 13.00-16.00

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 120
#

ANI NEHVIZDŮM SE COVID-19 NEVYHNUL,

Datum: 30. 3. 2020

nadále budeme dělat vše pro vaše bezpečí. Úřad se o víkendu dozvěděl, že se i v Nehvizdech objevil výskyt

#

AKTUÁLNÍ PÁTEČNÍ INFORMACE Z MĚSTYSE

Datum: 27. 3. 2020

Vážení spoluobčané, milí sousedé!
Možná jste si všimli, že máme čerstvě novou podobu webových stránek https://www.nehvizdy.cz/, kterou jsme naplánovali v loňském roce.
Nově si můžete také stáhnout aplikaci V obraze, která přináší přehled aktualit z webu naší obce, upozorní vás

NOVINKY Z NEHVIZDSKÉ ŠKOLY 1

NOVINKY Z NEHVIZDSKÉ ŠKOLY

Datum: 27. 3. 2020

Jak mluvit (nejen) s dětmi o koronaviru, distanční zápisy.
Důležité upozornění: Z preventivních důvodů jsou v základní i mateřské škole do odvolání zrušeny úřední hodiny pro veřejnost.

#

AKTUÁLNÍ ČTVRTEČNÍ INFORMACE Z MĚSTYSU

Datum: 26. 3. 2020

Vážení spoluobčané, milí sousedé!

Členové nehvizdského krizového štábu ve čtvrtek předali dezinfekční prostředky, 100 párů jednorázových rukavic a 60 ušitých roušek v milovickém Domově Mladá, který pečuje o zdravotně postižené děti a dospělé. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Za roušky patří dík paní Lucii Hájkové z Horoušan, každou z roušek doprovodil i milý vzkaz.

#

PRO VAŠE BEZPEČÍ V DOBĚ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE

Datum: 26. 3. 2020

Dezinfikujeme. Každý den. Technické služby pravidelně v celých Nehvizdech dezinfikují autobusové zastávky, zábradlí, lavičky. Zítra a o víkendu opět vydezinfikují ozónovým generátorem budovu městyse, prostory technických služeb, hasičárnu a školní kuchyň.
https://1url.cz/RzihS

#

DÍKY POMOCI DOBROVOLNÍKŮ MAJÍ DEZINFEKCI JIŽ CELÉ NEHVIZDY

Datum: 25. 3. 2020

Dobrovolníci, děkujeme! Díky vaší pomoci mají dezinfekci již celé Nehvizdy. Ve středu odpoledne se potřetí před úřadem sešli členové krizového štábu, členové SDH Nehvizdy a nehvizdští dobrovolníci, aby naplnili další nádobky účinnou dezinfekcí na ruce a rozvezli ji do zbývajících nehvizdských domácností. Bylo jich kolem 250.

#

AKTUÁLNÍ ÚTERNÍ INFORMACE Z NEHVIZD KE KORONAVIROVÉ SITUACI

Datum: 24. 3. 2020

Ve středu budeme zase plnit nádobky dezinfekcí. Máme tu proto opět výzvu pro naše dobrovolníky, pokud zítra můžete, přijďte opět ve 13 hodin před úřad a pomozte s plněním nádobek dezinfekcí a s rozvozem dezinfekčního prostředku nehvizdským rodinám, které ještě

TS MĚSTYSE NEHVIZDY S. R. O. HLEDÁ NOVÉHO ZAMĚSTNANCE

TS MĚSTYSE NEHVIZDY S. R. O. PŘIJMOU NOVÉHO ZAMĚSTNANCE

Datum: 24. 3. 2020

Technické služby městyse přijmou nového zaměstnance. Více najdete v přiloženém dokumentu. Nabídky zasílejte na mail: technickesluzby@nehvizdy.cz

#

S DEZINFEKCÍ VEŘEJNÝCH PROSTOR POMÁHÁ OZONOVÝ GENERÁTOR

Datum: 24. 3. 2020

Technické služby pořídily ozonový generátor. Používá se především k odstranění zápachu, plísní a hubení roztočů a různých mikroorganizmů v uzavřených prostorách. V době koronavirové epidemie je ovšem ozónový generátor využíván zejména k dezinfekci různých místností i celých budov ozónem (O3), který zařízení vyrábí z běžného vzduchu.

#

HOROUŠANSKOU LEMUJÍ DALŠÍ STROMY, VYSADILY JE TECHNICKÉ SLUŽBY

Datum: 24. 3. 2020

Měli jsme je v březnu sázet společně, kvůli koronavirové situaci ale další stromy do Aleje 17. listopadu v Horoušanské vysadili pracovníci Technických služeb. Nově vysazené ořešáky, javory, třešně, hrušně nebo lípy lemují Horoušanskou až k firmě Schiedel.

#

DALŠÍCH 430 DOMÁCNOSTÍ MÁ DEZINFEKCI NA RUCE

Datum: 23. 3. 2020

Pokračovat s rozvozem budeme v tomto týdnu. Dezinfekční prostředek na ruce plnilo v pondělí odpoledne do nádobek opět více než dvacet dobrovolníků včetně členů krizového štábu a našich dobrovolných hasičů z SDH Nehvizdy. Po jejich naplnění rozvezli dobrovolníci dezinfekci na ruce do dalších 430 nehvizdských rodin. Celkem již dezinfekční prostředek obdrželo na tisíc nehvizdských domácností.

ROUŠKY PRO SENIORY JSOU STÁLE K DISPOZICI

ROUŠKY PRO SENIORY JSOU STÁLE K DISPOZICI

Datum: 23. 3. 2020

Pokud bude potřebovat ještě někdo z našich seniorů, lidí s postižením či někdo vážně nemocný roušky, jsou pro vás k dispozici. Stačí zavolat na telefonní číslo 724 191 245 a domluvit se na předání. Prosíme, pokud ve svém okolí víte o někom, kdo patří k ohrožené skupině, a roušku by potřeboval, dejte mu vědět, aby si o ně mohl na úřadě říct. Vážíme si všech dobrovolných švadlen, které roušky pro naše seniory šijí. Moc jim všem děkujeme! A děkujeme i vám, kdo šijete roušky pro své sousedy, známé, prodavačky, lékaře a další a další.
Jiří Poběrežský, starosta@nehvizdy.cz

#

PAPÍROVÉ KAPESNÍKY A UTĚRKY DO TŘÍDĚNÉHO ODPADU NEPATŘÍ!

Datum: 23. 3. 2020

CHRAŇTE SVÉ ZDRAVÍ! ‼️ Krizový štáb důrazně žádá všechny obyvatele městyse Nehvizdy, aby papírové kapesníky, utěrky, ubrousky či jednorázové ochranné roušky V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEODHAZOVALI do modrých kontejnerů na papír!‼️
Kapesníky, ubrousky, utěrky či jednorázové roušky vložte VŽDY do pevného plastového pytle a pevně ho zavažte. A pro větší bezpečí nás všech tento plastový pytel vložte ještě do druhého plastového pytle a opět zavažte. Odpad pak odkládejte pouze do popelnic na směsný komunální odpad .

Vladimír Nekolný, nekolny@nehvizdy.cz

Aktuální informace do vašeho telefonu 1

Aktuální informace do vašeho telefonu

Datum: 22. 3. 2020

Připravili jsme pro vás snadný a rychlý způsob, jak mít aktuální informace z naší obce ve vašem mobilním telefonu, nebo tabletu. Stačí si zdarma nainstalovat mobilní aplikaci V OBRAZE.

#

I ČELÁKOVICKÁ PEČOVATELSKÁ SLUŽBA UŽ MÁ DEZINFEKCI

Datum: 22. 3. 2020

V roznášce do domácností budeme pokračovat zítra.
Nehvizdský krizový štáb předal v neděli ve 14 hodin 50 litrů dezinfekčního prostředku a větší množství dezinfekčních gelů na ruce pečovatelské službě Čelákovice pro seniory i pečovatelky. Gely jsou určeny také čelákovickému domovu pro seniory. Pečovatelská služba se stará i o nehvizdské seniory, proto je pro městys samozřejmostí, že jim v současné nelehké době může pomoci.

#

580 NEHVIZDSKÝCH DOMÁCNOSTÍ MÁ DEZINFEKCI NA RUCE

Datum: 22. 3. 2020

DĚKUJEME VŠEM DOBROVOLNÍKŮM, POKRAČOVAT BUDEME ZÍTRA.
Dezinfekční prostředek na ruce, který v sobotu krizový štáb městyse dopravil do Nehvizd, plnilo v neděli dopoledne do nádobek 28 dobrovolníků včetně členů krizového štábu a našich dobrovolných hasičů z SDH Nehvizdy. Po jejich naplnění rozvezli dobrovolníci připravené půllitrové PET láhve a nádobky s dezinfekcí do 580 nehvizdských domácností.

2 000 LITRŮ DEZINFEKČNÍHO PROSTŘEDKU JE V Nehvizdech

2 000 LITRŮ DEZINFEKČNÍHO PROSTŘEDKU JE V NEHVIZDECH, PROSÍME DOBROVOLNÍKY, ABY V NEDĚLI A V PONDĚLÍ PŘIŠLI PLNIT NÁDOBKY

Datum: 21. 3. 2020

EDIT: Děkujeme mnohokrát, krizový štáb má již dostatek dobrovolníků na neděli i pondělí. Velmi si vážíme vaší ochoty a pomoci. Už prosím pane Nekolnému nevolejte. Až budeme zase vaši pomoc potřebovat, dáme hned vědět. Ještě jednou: Velké díky všem! A klidný večer.

Krizovému štábu Nehvizd se podařilo zajistit a v sobotu dopravit do Nehvizd 2 000 litrů dezinfekčního prostředku na ruce. Do každé rodiny bude obec příští týden distribuovat 0,5 litru této účinné dezinfekce. Zároveň pomůžeme pečovatelským službám, které se starají o nehvizdské seniory a potýkají se s velkým nedostatkem dezinfekčních prostředků.

AKTUÁLNÍ PÁTEČNÍ INFORMACE Z MĚSTYSE 1

AKTUÁLNÍ PÁTEČNÍ INFORMACE Z MĚSTYSE

Datum: 20. 3. 2020

Vážení spoluobčané, milí sousedé!
Ministerstvo zdravotnictví nově vyhradilo nákup v prodejnách potravin nebo drogeriích pro lidi nad 65 let a handicapované mezi 7:00 a 9:00 hodinu. Pro lékárny žádná omezení pro žádné věkové skupiny neplatí.
V Nehvizdech stále pokračuje rozvoz roušek a dezinfekcí pro naše seniory a lidi se zdravotním postižením či vážně nemocné. K dnešnímu dni je již zavezen dezinfekční gel a roušky k 75 % našich seniorů. Krizovému štábu se podařilo zajistit další zásobu dezinfekčního gelu na ruce.

#

KALUŽ V TOUŠEŇSKÉ BUDE MINULOSTÍ

Datum: 20. 3. 2020

Ani v době koronavirové epidemie se nemůže život úplně zastavit. Pokračují tak práce, které by měly zlepšit prostředí v Nehvizdech. Například velká louže v Toušeňské ulici u přechodu, na kterou jste často upozorňovali, by měla být minulostí. Řešení situace chvíli trvalo.

#

AKTUÁLNÍ ČTVRTEČNÍ INFORMACE Z MĚSTYSE

Datum: 19. 3. 2020

Vážení spoluobčané, milí sousedé!
✂️ Do šití roušek pro naše seniory se zapojila také paní Vlaďka Zumrová. Dnes dodala na úřad dalších 100 roušek, které seniorům hned rozvezli naši dobrovolní hasiči z SDH Nehvizdy. Velké díky patří také paní Dudlové a paní Dynybylové, které pro seniory, lidi s postižením a vážně nemocné roušky již několik dnů šijí.

#

AKTUÁLNÍ STŘEDEČNÍ INFORMACE Z MĚSTYSE

Datum: 18. 3. 2020

Vážení spoluobčané, milí sousedé.
Vláda zakázala vycházení bez roušky nebo jiné ochrany obličeje, a to od půlnoci ze středy na čtvrtek. Zároveň vláda nařídila, že v prodejnách potravin budou od čtvrtka do odvolání mezi 10:00 a 12:00 hodinou smět nakupovat pouze lidé nad 65 let, opatření je vydáno i pro drogerie a lékárny.
Děkujeme všem, kdo přinesl nádobky na dezinfekci pro naše seniory, krizovému štábu se navíc podařilo zajistit 300 dalších plastových láhví, které byly naplněny dezinfekcí a jsou distribuovány po celý den našim seniorům.

#

POTŘEBUJEME PRÁZDNÉ PLASTOVÉ NÁDOBKY A LAHVIČKY

Datum: 18. 3. 2020

Stále potřebujeme prázdné plastové nádobky s dávkovačem, klidně ale i bez dávkovače, například od nápojů do 0,3 l, od šamponů, pleťové vody a podobně. Nutné je, aby se daly znovu naplnit. Pokud malé lahvičky máte, vhoďte je do speciálního kontejneru před úřadem. Plníme je dezinfekcí a rozdáváme našim seniorům, lidem s postižením a vážně nemocným. Děkujeme všem, kdo již nádobky přinesli!

NAŠI SENIOŘI DOSTÁVAJÍ ROUŠKY A DEZINFEKCI

NAŠI SENIOŘI DOSTÁVAJÍ ROUŠKY A DEZINFEKCI

Datum: 18. 3. 2020

Naši senioři dostávají roušky a dezinfekci, prosíme, noste prázdné nádobky s dávkovačem. Desítky nehvizdských seniorů v úterý dostaly první zásoby dezinfekce a roušek. Rozvoz bude pokračovat také dalších dnech. A prosíme všechny: pokud máte doma prázdné plastové nádobky s dávkovačem od tekutého mýdla nebo dezinfekce, vhoďte je do speciálního kontejneru před úřadem. Plníme je dezinfekcí a rozdáváme právě našim seniorům, lidem s postižením a vážně nemocným. Děkujeme všem, kdo již nádobky přinesli!

Děkujeme všem, kdo pomáháte! Dobrovolníkům, kteří stříhají, žehlí a šijí roušky. Těm, kdo se přihlásili, že budou pomáhat s nákupy nebo donáškou léků. Moc si vaší pomoci vážíme!

Fota: Jiří Poběrežský

PLATBA ZA POPELNICE AŽ DO KONCE KVĚTNA 1

PLATBA ZA POPELNICE AŽ DO KONCE KVĚTNA

Datum: 17. 3. 2020

Krizový štáb městyse projednal s firmou AVE, že bude vyvážet popelnice s loňskou známkou až do konce května. Poplatky za odvoz a likvidaci komunálního odpadu pro letošní rok tedy můžete uhradit až do konce května, a to převodem na účet 5226201/0100. Do variabilního symbolu uveďte 1340 a vaše číslo popisné. Kvůli platbě za popelnice rozhodně až do odvolání nechoďte na úřad. Vyřizujeme jen opravdu nejnutnější věci, a pokud už kvůli něčemu urgentnímu na úřad přesto musíte (a platba za popelnice to rozhodně není!), vždy si vezměte roušku. Děkujeme!

#

AKTUÁLNÍ ÚTERNÍ INFORMACE Z NEHVIZD KE KORONAVIROVÉ SITUACI

Datum: 17. 3. 2020

Každý den ráno zasedá krizový štáb Městyse Nehvizdy.
Vláda doporučila všem seniorům nad 70 let, aby nevycházeli do odvolání z domu. Proto vyzýváme všechny naše seniory, aby kontaktovali obecní úřad.  Stačí, když se ozvou na telefonní číslo: 326 992 523 nebo 724 191 245, a úřad jim rád zprostředkuje nákup, dovážku obědů, případně vyzvednutí léků z lékárny.  Pokud budou mít zájem, dobrovolníci jim doručí také roušky, které úřad zajistil. Senioři dostanou nabídku opakovaně do schránek.

#

ODEČTY STAVŮ VODOMĚRŮ

Datum: 17. 3. 2020

Odečty vody za první čtvrtletí jsou nyní jen on-line. Děkujeme všem, kdo již stav vodoměru nahlásili, a prosíme ostatní, aby tak ideálně ještě dnes učinili.
Zprávu o stavu vodoměru můžete zaslat SMS na telefon 776 605 397 nebo e-mailem na jaroslav.drahokoupil@centrum. cz. Nezapomeňte uvést jméno a adresu odběratele včetně č. p. a stav vodoměru. Neposílejte jako MMS.
Děkujeme!

#

OMEZENÍ PROVOZU ORDINACE PRAKTICKÉ LÉKAŘKY MUDr. NEKOLNÉ

Datum: 16. 3. 2020

Před návštěvou ordinace se telefonicky s lékařkou dohodněte, zda je nutné, abyste do ordinace přišli. Čekárna je vzhledem k velkému riziku přenosu infekce uzavřena. Recepty vytavuje MUDr. Nekolná elektronicky na základě telefonického nebo mailového požadavku. Podrobnější sdělení najdete na www.lekarnehvizdy.cz. Omezení ordinačních hodin ordinace:
Pondělí, úterý, čtvrtek, pátek od 8 do 12 hodin.
Středa – ordinace uzavřena.
MUDr. Nekolná Kateřina, tel. 326 726 413, e-mail lekarnehvizdy@volny.cz

#

KRIZOVÉMU ŠTÁBU NEHVIZDY SE PODAŘILO ZAJISTIT OCHRANNÉ A DEZINFEKČNÍ PROSTŘEDKY

Datum: 16. 3. 2020

Již dnes jsme roznesli ochranné a dezinfekční prostředky na exponovaná místa v Nehvizdech.
Kuchařky ve školce tak mají roušky, rukavice i dezinfekci.
Praktická lékařka dostala respirátory.
Pracovnice na našem úřadě mají roušky i dezinfekci.
Pracovníci nehvizdské Pošty partner mají také roušky a dezinfekci.
Pracovníci technických služeb, kteří provádějí dezinfekci autobusových zastávek a laviček, mají k dispozici respirátory, rukavice a dezinfekci.
Dezinfekční prostředky také dostali dělníci na přístavbě naší školy.

Vladimír Nekolný
člen krizového štábu Městyse Nehvizdy
nekolny@nehvizdy.cz

OPATŘENÍ V NEHVIZDECH - omezení pohybu lidí na celém území ČR 1

OPATŘENÍ V NEHVIZDECH - omezení pohybu lidí na celém území ČR

Datum: 16. 3. 2020

Vážení spoluobčané, milí sousedé.
Jak víte, vláda s platností od půlnoci z neděle na pondělí omezila volný pohyb lisí na celém území ČR.
Od úterý 17. března se uzavírá do odvolání  provoz mateřské školy, dětských skupin a dětského centra Dráček.
·         Otevírací doba ZŠ a MŠ Nehvizdy pro veřejnost (především kvůli vyřízení ošetřovného) je:
Pondělí od 10 do 12 hodin
Středa od 10 do 12 hodin
Vše je možné vyřizovat přímo s ředitelem ZŠ a MŠ Lubošem Rýdlem telefonicky  603 726 127 nebo e-mailem zs.nehvizdy@volny.cz a reditel@skolanehvizdy.cz
Preferujeme elektronickou komunikaci. Podrobné informace najdete na webu školy. https://www.skolanehvizdy.cz/

#

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z DC DRÁČEK

Datum: 13. 3. 2020

Aktuální informace z DC Dráček ze dne 12.3.2020 (16,00 hodin):
do odvolání rušíme všechny aktivity - zájmové kroužky, kurzy, herny, cvičení, akce, víkendové oslavy i individuální fyzioterapii.
Obě dětské skupiny jsou v provozu bez omezení.

Jitka Záhrobská

Zobrazeno 1-30 ze 120

MĚSTYS NEHVIZDY

 Pražská 255, 250 81 Nehvizdy 

Číslo účtu: 5226201/0100
IČO: 00240524
ZUJ: 538540
Počet částí obce: 2
Katastrální výměra: 983 ha
Počet obyvatel: 3 398 k 1. 1. 2019
Katastrální území: Nehvizdy
Telefon: 
326 992 523, 724 191 245
E-mail: 
mestys@nehvizdy.cz
ID dat. schránky: bgxbr7u

Územní plán

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
1
22
1
23 24 25 26 27
1
28 29
30 31 1 2 3 4
1
5

Facebook

 

Facebook

HVĚZDY V NEHVIZDECH

 

Hvězdy v Nehvizdech