A picture

HVĚZDY V NEHVIZDECH

Hvězdy v Nehvizdech

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Územní plán

Kde nás najdete?

Navigace

Obsah

Hvězdy v Nehvizdech - mezinárodní atletický mítink

Dne 18. Ledna 2017 v podvečer byla k vidění špičková atletika. Postarali se o ni naši reprezentanti i zajímaví zahraniční hosté.
Hlavní program zahájila dálka mužů, kde ve startovní listině figuroval i český rekordman Radek Juška. Dále skočili pouze druhý Nigerijec Ituah Thomas Enahoro, který dolétl na 778 centimetrů a vítěz závodu Vladyslav Mazur, jenž triumfoval v kvalitním výkonu 786 centimetrů. Jediný centimetr za Juškou zaostal druhý český zástupce Milan Pírek, který zaznamenal 757 centimetrů.
Následovala výška žen, kde byla největší favoritkou juniorská mistryně Evropy Michaela Hrubá, která se dokázala úspěšně přenést přes hodnotu 188 centimetrů, čímž o tři centimetry vylepšila své letošní české halové maximum. Druhou příčku obsadila Nikola Strachová za 182 centimetrů a třetí byla Slovenka Táňa Dunajská s výkonem 179 centimetrů.

Leader českých výškařských tabulek se měnil v soutěži mužů a stal se jím dle očekávání Jaroslav Bába. Přemožitelem se mu stal Ukrajinec Viktor Lonskyj, jehož vítězný výkon měl hodnotu 223 centimetrů. Tuto dvojici doprovodil na stupně vítězů třetí Matúš Bubeník ze Slovenska (217).

Celý program pak vyvrcholil v koulařském sektoru. Tam předvedl nejdelší pokus Němec Patrick Müller, jehož náčiní dolétlo na 19.82 a druhého Řeka Kiriakose Zótose (19.21) za sebou nechal o více než šedesát centimetrů. Nejlepším českým závodníkem byl Ladislav Prášil, který zaznamenal nejlépe 19.02.